خرید کتاب زیارت عاشورا با تخفیف جذاب ویژه محرم و یادبود اموات حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب قصه های پندآموز وقت خواب - دفتر نهم

مولف (پدیدآور) :

زینب علیزاده لوشابی


قیمت پشت جلد: 600000 ریال
قیمت برای شما: 570,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 31 شهريور 1401

توضیحات

امروزه روانشناسان معتقدند داستان و قصه در رشد مغز کودکان و پرورش قوه تخیل آنان سهم بسزایی دارد. چرا که کودک در دنیای قصه با محیط پیرامون خود بیشتر تعامل دارد.

مجموعه "قصه های پندآموز وقت خواب" که اثر پیش رو نهمین دفتر از این مجموعه می باشد با بهره گیری از کتاب های مشهوری همچون کلیله و دمنه، جوامع الحکایات و.. داستان های متعددی را برای کودکان گردآوری کرده است.

هر حرف راستی را نباید گفت...:

پادشاهی دو وزیر داشت که یکی مهربان و دلسوز و دیگری خودخواه بود و فقط به خودش فکر می کرد. وزیرخودخواه دوست داشت کاری بکند که پادشاه از او خوشش بیاید و برایش مهم نبود آن کار درست است یا نه.

روزی از روزها، پادشاه در قصرخودش نشسته بود که مرد اسیری را دست بسته آوردند. نگهبانی که مرد اسیر را آورده بود، درباره جرم او و کار بدی که کرده بود، به پادشاه توضیح داد. پادشاه هم دستور داد او را مجازات کنند.

مرد اسیر که خود را بی گناه می دانست و زبان پادشاه را بلد نبود، هرچه التماس کرد، فایده ای نداشت. اسیروقتی دید هرچه میگوید فایده ای ندارد، شروع کرد به بد و بیراه گفتن و فحش دادن به پادشاه. پادشاه که زبان مرد اسیر را نمی فهمید، از وزیر دلسوز و مهربانش پرسید: این مرد چه می گوید؟

وزیر که مردی خوش قلب و مهربان بود و زبان مرد اسیر را میفهمید، با اینکه می دانست او به پادشاه فحش داده است، از روی مصلحت و به دروغ گفت: او یک آیه قرآن می خواند ومی گوید: مؤمنان کسانی هستند که خشم خود را فرو می برند و گذشت میکنند

شاه با شنیدن این حرف دلش به رحم آمد و دستور داد دست و پای اسیر را باز کنند و او را بخشید. وزیر دیگری که آنجا بود، وقتی این صحنه را دید، برای خودشیرینی و اینکه آبروی او را جلوی پادشاه ببرد گفت: درست نیست که وزیر مملکت در حضور پادشاه دروغ بگوید.

سپس رو به پادشاه گفت: قربان! وزیرشما دروغ میگوید. آن اسیر داشت به شما فحش می داد!

شاه که از این رفتار ناراحت شده بود گفت: به نظر من حرف دروغ او از حرف راستی که تو زدی بهتر بود. چون دروغ گفتن او از روی مصلحت و خیرخواهی بود و راست گفتن تو از روی پلیدی و دشمنی بود. دروغ او جان یک نفر را نجات داد، اما راست تو فقط باعث دشمنی بیشتر شد. آدم عاقل باید بداند که هر سخن راستی را نباید گفت.

وزیر که حسابی ناراحت شده بود، از کاری که کرده بود، خجالت کشید و سرش را پایین انداخت.

صفحه 20 کتاب قصه هی پندآموز وقت خواب

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->