خرید کتاب رو به پایان - بیانات رهبری در خصوص صهیونیسم و پایان آن - خرید با 16% تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 2100000 ریال
قیمت برای شما: 1,029,000 ریال 51 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 1 تير 1402

توضیحات

آیا از اینکه ذهنتان همچون دریایی مطلاتم و خروشان به هر سمت و سویی می رود، عصبانی هستید؟ آیا می دانستید که شما به صورت ارادی و آگاهانه، تنها 10درصد از افکار و ذهن خود را به دست می گیرید؟ مفهوم ناخودآگاه و ذهن ناخودآگاه به چه معناست و چه کاربردی دارد؟

کتاب "قدرت ذهن ناخودآگاه" به قلم ژورف مورفی یکی از پرفروش ترین کتب جهان پیرامون ضمیر ناخودآگاه است که تا به حال به 17 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و اثر پیش روی شما نیز ترجمه ای از این کتاب به زبان فارسی از محسن شعبانی می باشد.

ناخودآگاه شما خالق جسم و روح شماست پس این کتاب را به تمامی علاقه مندان کتاب های روانشناسی و شناخت ذهن پیشنهاد می کنیم تا با مطالعه آن با دنیای مرموز و ناشناخته ای که در پس ذهنتان می گذرد، بیشتر آشنا شوید.

ضمیر ناخودآگاه یا ذهن ناآگاه چیست؟

ضمیر ناخوداگاه یا ذهن ناآگاه، دربرگیرنده پدیده های روانی و فرایندهای زندگی و استخراج اطلاعات یا افکار به شکل غیر ارادی (ارادی از پیش تعیین شده است) یا بر اثر عوامل خارجی است که به وسیله شناسایی، ادراک نشده و فاقد کیفیت آگاهی اند. (ناخوداگاه به نوعی دارای شخصیت مستقل از شرایط حاکم بر جهان وجسم را داراست و سعی در کنترل شخصیت ها دارد)، ناخودآگاه انباری پر از تمایل، آرزو، خاطرات، احساسات و باورهای خارج از دسترس است که بر افکار و اعمال اثر می گذارد.

مفهوم «ناخودآگاه» از بخش های اصلی نظریه فروید است. اگرچه دانشمندان و فلاسفه، وجود ناخودآگاه را از زمان های بسیار قبل خبر داده بودند، ولی فروید بود که به مفهوم ناخودآگاه در عرصه روان شناسی مدرن رسمیت بخشید.

ضمیر ناخودآگاه همچنین بر رفتار و تجربه ما اثرگذار است، اما ممکن است خودمان از این تأثیرات آگاه نباشیم. هر آنچه که در ضمیر ناخود آگاه ما وجود دارد به کمک اصل قانون جذب به شکل ارتعاش در جهان هستی گسترده می شود. ضمیر ناخودآگاه از فرایندهای ذهنی شکل گرفته است که به شکلخودکار رخ میدهد و آگاهی ما تأثیری در انجام این فرایندها ندارد.

این فرایندهای ذهنی زیر سطح آگاهی ما قرار دارند و بر رفتارهای آگاهانه ما اثرگذار است و شامل تفکرات درون ذهنی، خاطرات، آرزوها و انگیزه ها می باشد.

مقدمه کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه

ذهن ناخودآگاه ما مشتمل بر چیست؟

ضمیر ناخودآگاه ما شامل خلاقیت های درونی بی حد و مرز، اطلاعات ذخیره شده قدرتمند و دیگر پتانسیل های استفاده نشده است. ضمیر ناخوداگاه از قدرت ذهن برای انجام بسیاری از کارها استفاده می کند. «مدیتیشن» راهکاری برای استفاده از ضمیر ناخودآگاه و بهره بردن از قدرت ذهن برای انجام برخی کارهای خلاقانه است.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید؛ اگر به راستی قصد دارید که در زندگی خود به موفقیت و کامیابی دست یابد، باید بدانید که ذهن ناخودآگاهتان به چه شکل کار می کند و از خود واکنش نشان می دهد. باید به این امر اعتقاد داشته باشید که هیچ گاه برای دست یابی به رؤیاها و آرزوها دیر نیست.

ضمیر ناخوداگاه در محل استقرار خود از ما محافظت می کند و ما را زنده نگه می دارد. در زندگی خود هر چیزی را که با حواس پنجگانه مان احساس می کنیم، همه چیزهایی را که می بینیم، می شنویم، حس می کنیم، میچشیم و بو می کنیم برای تحلیل و بررسی های آتی به ذهن می سپاریم و در ضمیر ناخودآگاه ما ذخیره خواهد شد.

افکار، رفتار و تجربیاتی که از طریق ذهن خودآگاه درک می شوند، در ضمیر ناخودآگاه شما ثبت و ضبط می شود، اما نکته جالبی که باید در این زمینه به خاطر داشت آن است که ضمیر ناخوداگاه هیچ گونه تفاوتی میان واقعیت ها و تصورات ذهنی فرد قائل نمی شود. برای ضمیر ناخوداگاه فرد، محدودیتی در زمینه زمان و مکان وجود ندارد.

همچنین فکر کردن به چیزهای خوب و مثبت ضمیر ناخودآگاه را در رسیدن به موفقیت ترغیب می کند. شما این قدرت را دارید که افکار خودتان را انتخاب کنید. باید نسبت به چیزهایی که فکر می کنید، آگاه باشید و آنها را به طور کامل تحت کنترل خود در آورید. به هر چیزی که فکر می کنید، از بخش خودآگاه مغز به بخش ناخوداگاه آن فرستاده می شود و ضمیر ناخودآگاه نیز، آن را به عنوان یک حقیقت می پذیرد.

معجزه ای به نام دعا در افکار:

دعا، تعاملی هماهنگ میان سطوح خودآگاه و ناخودآگاه ذهن است که به منظور رسیدن به هدفی خاص شکل می گیرد. در این کتاب روشی علمی به شما یاد خواهیم داد تا بتوانید قلمرو قدرت بی نهایت ناخودآگاه خود را بکار گیرید.

همچنین، این امکان را برای شما فراهم می کنیم تا به سوی آنچه از زندگی می خواهید حرکت کنید. هر فرد در پی یک زندگی شادتر، کامل تر و مرفه تر می باشد. بنابراین، استفاده از این نیروی معجزه آسا را آغاز کنید و راه خود را در امور روزمره هموار سازید.

مشکلات کاری را برطرف و در روابط خانوادگی خود تعادل ایجاد کنید. خود را به خواندن چندین باره کتاب "قدرت ذهن ناخودآگاه" متعهد کنید. در چند فصل از این کتاب به شما نشان می دهیم که چگونه این قدرت شگفت انگیز و معجزه آسا کار می کند.

تکنیک های ساده ای را می آموزید تا بتوانید ذهن ناخودآگاه خود را تحت تأثیر قرار دهید. همچنین، برای دستیابی به معدنی بی نهایت، نیاز است تا شیوه ای جدید را دنبال کنید. این کتاب را با دقت، جدیت و علاقه بخوانید. به خود ثابت کنید که این روش شگفت انگیز میتواند به شما کمک کند. همچنین، ایمان داشته باشید که نقطه عطفی در زندگی شما خواهد بود. 

صفحه 10 کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه

تفاوت اساسی میان ذهن آگاه و غیر آگاه:

ذهن ناخودآگاه مانند ناخدا و کاپیتان یک کشتی است. او کشتی را هدایت می کند و به کارکنان بخش موتورخانه که عهده دار محافظت از دیگ های بخار، تجهیزات و وسایل اندازه گیری و ... هستند، دستورات لازم را می دهد.

افراد موتورخانه نمی دانند به کجا می روند؛ آنها فقط از دستورات پیروی می کنند. اگر ناخدا نتواند با استفاده از تجهیزات و قطب نما، جهت یابی صحیحی داشته باشد، دستور نادرستی خواهد داد که منجر به برخورد کشتی با صخره می شود. کارکنان قسمت موتورخانه از فرامین او اطاعت می کنند؛ زیرا او فرمانده است و سایرین موظف به اطاعت از فرامین او هستند. خدمه کشتی هیچ گونه صحبتی با ناخدا ندارند؛ آنها فقط فرامین را اجرا می کنند.

ناخدا رئيس کشتی خود است، به همین جهت، فرامین او اجرا می شود. به همین ترتیب، ذهن خوداگاه شما در واقع همان ناخدای کشتی بدن شماست که کلیه امور مربوط به شما را مدیریت می کند. ذهن ناخوداگاه، دستورات را می گیرد و آنها را بر اساس باورهای ذهن خودآگاه شما، انجام می دهد.

وقتی مدام به دیگران می گویید «من پول ندارم»، ذهن ناخودآگاهتان در جهت این گفته حرکت می کند و شما را از رسیدن به خواسته هایتان باز می دارد. تا وقتی که به گفتن عباراتی همچون «من توان خرید آن ماشین را ندارم، هیچ گاه نمیتوانم به سفر اروپایی بروم، هیچ وقت توان خرید آن خانه یا آن لباس چرمی را بخرم» ادامه دهید، مطمئن باشید که ناخودآگاه ذهن شما از دستورات شما پیروی خواهد کرد و به هیچ یک از آرزوهایتان دست نخواهید یافت.

صفحه 40 کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس