کتاب "تنها گریه کن" روایت اشرف سادات منتظری (همراه با مسابقه + جوایز نقدی) حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 180000 ریال
قیمت برای شما: 171,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 4 شهريور 1400

توضیحات

کتاب شاهرگی برای حریم کتاب چهارم از مجموعه کتابهای مدافعان حرم می باشد.

در این کتاب خاطراتی از شهید بزرگوار حمیدرضا اسداللهی به قلم خانم سمیه خاکبازان گردآوری شده است.

پیشنهاد کتاب: عصرهای کریسکان

در مقدمه نویسنده شاهرگی برای حریم می خوانیم:

برایم فقط یک نام بود. وقتی از سیما به تماشای تشییعش در میان انبوه جمعیت نشسته بودم، نامش چنین بر صفحه تلوزیون حک شد؛ شهید مدافع حرم، حمیدرضا اسداللهی. دلم بی تاب نوشتن از یک شهید مدافع حرم بود. متوسل شدم به حضرت زهرا سلام الله علیها. چیزی نگذشت که بانوی دوعالم نجوای دلم را شید و برایم رقم زد از شهیدب بنویسم که مادر صدای شان می کرد، همان که برایم فقط یک نام بود.

مصاحبه ها انجام شد و شناخت من از او آغاز. شناختمش در میانه اندیشه ها و همّ و غم هایش، در لابه لای لحظاتی که صداقت نیتش را مولایش خریدار و ضامن آبرویش ضامن آهو می شد. در دردمندی دلش که غوغایی شد بر لحظات زندگی ام. و چنین بود که به واقع دانستم شهدا «احیاء عند ربهم یرزقون» اند.

خواستم از او چون خودش بنویسم؛ پیراسته از زواید. پس ساختار روایی خاطرات را درهم شکستم و بنا به موضوع هر فصل، روایت راویان مختلف را پشت سر هم آوردم. تغییر روایت هر راوی با نشانه ای از هم جداشد تا متن فقط حکایتی باشد از سیرت و منش شهیدی که به حق زنده است و تأثیر گذار.

کتاب شاهرگی برای حریم در حد توان و بضاعت نویسنده، در اولین سالروز شهادت شهید حمیدرضا اسداللهی به سرانجام رسید. یعنی پاییز سال نود و پنج.

در پشت جلد شاهرگی برای حریم آمده است:

«حالااینقدر دم از شهادت نزنید که مال این حرفا نیستید. بگید اگه شهید شدید چی به من می رسه؟»

حمید گفت:«مصطفی جان هرچی دارم مال تو» گفتم:«نه اون چیزی که خیلی برات با ارزشه رو بگو.» گفت: « من یه چفیه دارم که برام خیلی باارزشه» گفتم: «چی؟! یه چفیه؟! قرآن و پول و این همه چیز باارزش داری، اون وقت یه چفیه؟» گفت:« این چفیه از همه چیز برام مهمتره. از دست آقا گرفتمش.» با یک عشقی گفت از دست آقا گرفتمش که تازه فهمیدم عشق به ولایت یعنی چه... برایم خیلی جالب بود. با ارزش ترین چیزی که در آن شرایط سخت داشت، یک چفیه بود. آن هم تنها به خاطر عشق به آقا.

خرید کتاب جامع المقدمات

 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس