خرید کتاب زیارت عاشورا با تخفیف جذاب ویژه محرم و یادبود اموات حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار)

مترجم :

الهی قمشه ای مهدی


قیمت پشت جلد: 950000 ریال
قیمت برای شما: 855,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 28 تير 1401

توضیحات

آیا نیازمند به یک کلیات مفاتیح هستید که در ضمن داشتن تمام ادعیه و زیارات، سبک و به راحتی قابل حمل باشد و همچنین ترجمه ای روان به زبان فارسی داشته باشد؟

"کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار)" گنجینه ای ارزشمند از دعاها، مناجات، زیارات و اعمالی است که توسط پیامبر ومعصومین نقل شده و شیخ عباس قمی آنها را جمع آوری و تدوین کرده است.

این کتاب که توسط انتشارات آیین دانش به چاپ رسیده است؛ به دلیل استفاده از کاغذ پوست پیازی، علی رغم داشتن 928 صفحه، اما بسیار کم حجم و سبک می باشد که همین دلیلی بر راحتی حمل "کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار)" می شود.

اثر حاضر به علت کلیات بودن، منبع اصلی تمامی کتاب های دعا علل الخصوص مدل هایی که در چاپ یادبود اموات استفاده می شوند، است. پس با توجه به کامل بودن این مفاتیح الجنان و در کنار آن ترجمه روان، از دکتر الهی قمشه ای، وجود این کتاب را می توان برای هر مسجد یا منزل ضروری دانست.

معرفی کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار):

ادعیه و زیارات مختلفی وجود دارد که از پیامبر اکرم و معصومین بزرگوار نقل شده است و مسلمانان را به خواندن این زیارات دعوت کرده اند.

شیخ عباس قمی نیز پس از سال ها تلاش توانست در کتاب "مفاتیح الجنان" این سخنان نقل شده و مستند را جمع آوری کند تا در هر لحظه و هر آن یار و همراه مسلمانان باشد و با این اذکار نقل شده با خدای خود راز و نیاز کنند.

"کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار)" انتشارات آیین دانش نیز توسط شیخ عباس قمی، یکی از عالمان شیعی جمع آوری شده است و از خط استاد هادی اشرفی تبریزی به همراه ترجمه روان دکتر الهی قمشه ای نیز در این اثر استفاده شده که آن را به یکی از بهترین کلیات های مفاتیح الجنان درقطع پالتویی کیفی تبدیل کرده است.

بخش اول فهرست کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار):

اثر پیش رو یک کلیات مفاتیح کامل و جامع می باشد به همین دلیل محتوای غنی را در خود جای داده است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت:

اولین بخش از هر کتاب مفاتیح الجنان به سوره های قرآنی مزین می شود که "کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار)" نیز از این قاعده مستثنی نیست و سوره های یس، الرحمن، واقعه، جمعه، ملک، نبا، اعلی، شمس، قدر، زلزلت، عادیات، کافرون، نصر، توحید، عصر، فلق و ناس در این بخش قرار دارند.

از کار های مشابه هر روزه ما، خواندن نماز های یومیه است که هر کدام به صورت مشترک و مختص، دارای تعقیباتی می باشد که در این کتاب نیز به آنها اشاره شده است. همچنین دعاهای هر روز از هفته به همراه زیارت امامان در طول هفته هم در کتاب، جمع آوری شده اند.

هر یک از معصومین نماز خاص خود را دارند، همچون نماز حضرت رسول، نماز حضرت امیر المومنین، حضرت فاطمه، امام حسن، امام حسین، امام سجاد، امام باقر، امام جعفر صادق، امام موسی کاظم، امام رضا، امام جواد، امام هادی، امام حسن عسکری و نماز حضرت صاحب الزمان که در "کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار)" به صورت کامل بیان شده است.

ادعیه از کاربردی ترین بخش های هر مفاتیح الجنانی می باشد که در فهرست این کتاب نیز اسامی دعاهای صباح، کمیل، عشرات، سمات، مشلول، یستشیر، مجیر، عدیله، جوشن کبیر، جوشن صغیر، توسل به ائمه، نور، سریع الاجابه، فرج، امام زمان، استقاثه و... به چشم می خورد.

یکی از دلایل تمایز کتاب های کلیات مفاتیح نسبت به منتخب های مفاتیح، بیان دعاها، اعمال، نماز ها و زیارات ماه های مختلف قمری می باشد که در این اثر نیز به طور ویژه ای به این بخش اهتمام ورزیده شده است.

زیارات حجم عظیمی از این کتاب را به خود اختصاص داده است. زیارات معروف، زیارات پیامبر و معصومین مختلف علل الخصوص حضرت علی و امام حسین (ع) در ایام و مکان های مختلف، زیارات مساجد مختلف و زیارتنامه امامزادگان نیز در این عصر، کامل و جامع گردآوری شده است.

بخش دوم فهرست کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار):

بخش دوم از فهرست این کلیات مفاتیح شامل انواع حرزها و مناجات می باشد، حرز های حضرت فاطمه، امام جعفر صادق، امام جواد، امام حسن عسگری و مناجات های استخاره، استقاله، سفر، طلب رزق، استعاذه، طلب توبه، کشف ظلم، شکر خدا و ...

برخی از سوره ها و آیات خاص از قرآن کریم به طور ویژه ای دارای خواصی می باشند که از امامان مختلف و پیامبر گرامی اسلام نقل شده است تا آنها را در زمان های مختلف، مسلمانان قرائت کنند.

برای مثال قرائت بخشی از قرآن کریم برای خواب، پیش از مطالعه، اداء قرض، تنگی نفس و سرفه، رفع زردی صورت، امر وصیت، عهدنامه میت، کفن میت، تشییع جنازه و...

در آخر نیز ملحقاتی به جهت باقیات صالحات قرار گرفته است که دارای دعاهای مختلفی همچون دعای دفع هول و غم، درد ناف، خنازیر، درد کمر، خلاصی از دندان، نماز وتر، هنگام سفر و.... می باشد.

خرید کتاب کلیات مفاتیح الجنان (کیفی - زیپ دار) آیین دانش:

انتشارات آیین دانش یکی از معتبر ترین و قدیمی ترین ناشران در حوزه چاپ و عرضه کتاب های دعا و قرآن می باشد که کتاب پیش رو نیز یکی از معروف ترین و پرفروش ترین آثار این انتشارات می باشد.

همانگونه که در بالا، به کرّات ذکر شد این کتاب دارای ویژگی های خاصی می باشد که آن را از سایرین کتاب های دعا برای خرید متمایز می کند؛ برای مثال قطع پالتویی، سبکی و قابل حمل بودن، استفاده از کاغذ های پوست پیازی، ترجمه روان و...

شما عزیزان نیز می توانید برای سفارش این کتاب در تعداد محدود، و همچنین تعداد عمده به همراه چاپ یادبود با طراحی کاملا رایگان و تخفیف ویژه، با همکاران ما به شماره 09907631200 در پیامرسان واتساپ، در ارتباط باشید.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->