مسابقه کتابخوانی (عسل مثل یه قصه) + همراه با جوایز نقدی حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1500000 ریال تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 1 خرداد 1401

توضیحات

« صحيفه مهديه » مجموعه اي از نماز ها ، دعا ها و زياراتي است كه يا از ناحيه ي مقدسه ي حضرت وليعصر صادر شده و يا درباره ي صاحب ولايت كبري در جهانيان ، و آخرين جانشين و خليفه ي خدا در زمين حضرت حجة بن الحسن العسكري (عج الله تعالي فرجه الشريف) وارد شده است. مؤلف محترم كوشيده است آنچه از ادعيه و زيارات و... در كتب معتبره ، در اين باب تدوين و به دست رسيده را در کتاب صحیفه مهدیه گردآوري نمايد.

ویدئو معرفی و مشخصات کتاب صحیفه مهدیه:

 
 

معرفی کتاب صحیفه مهدیه:

این کتاب مجموعه ای است از نمازها و دعاها و زیارت هایی که از ناحیه مقدس حضرت صاحب الزمان ارواحنا فداه به دست ما رسیده و یا در مورد حضرت بقية الله حجة بن الحسن العسکری صاحب ولایت کامل و فرمانروایی مطلق در عالم وجود - که بر ترین درود و سلام بر او و اجداد گرامی اش باشد - نقل شده است. مؤلف ، در گردآوری دعاها و زیارات و ... که در کتب معتبر آمده و به دستش رسیده سعی داشته است و ادعا ندارد که این کتاب مجموعه کاملی از همه دعاها و ... باشد.
 
زیرا عصر غیبت و دوری ما از حضرت حجت ارواحنا فداه باعث شده بسیاری از دعاهای صادر شده از ناحیه مقدسه از دسترس ما دور بماند همانند بسیاری از نمازها و زیارات و اذکار ؛ چون با کمال تأسف در عصر غیبت به خاطر دوری و نیز غفلت ما از ساحت شریف امام ارواحنا فداه ، بسیاری از آنچه که از ناحیه مقدسه صادر شده است را نمی یابیم. چه بسا برخی از
این مطالب به دوستان بزرگوارشان رسیده که بنا به دلایلی از ما پنهان کرده اند و در جایی ثبت نکرده اند .
 
 

داستانی از مرتضی حائری:

برای اثبات این ادعا ماجرایی را که برای عالم ربانی مرحوم آية الله حاج شیخ مرتضی حائری رضوان الله تعالی علیه اتفاق افتاده است نقل می کنیم به ایشان چنین فرمودند :اهمیت مداومت بر دعا مداومت بر دعا و اصرار ورزیدن در ادامه آن دارای نقش بسیار مهمی در رسیدن به مقصود و بدست آوردن حاجت می باشد. و این نکته بسیار مهمی است که همه کسانی که با دعا سر و کار دارند، باید به آن توجه داشته باشند؛ زیرا بیشتر افراد قدرت و توانائی آن را ندارند که با خواندن یک دعا و یا یک زیارت ، و یا گفتن یک ذکر ، حاجت خود را بگیرند و به مقصودشان نایل شوند.به عنوان مثال : در بسیاری از امراض جسمانی اگر مرض سطحی باشد، یا تازه شروع شده و کهنه و مزمن نشده باشد می توان آن را با یک نسخه مداوا و معالجه نمود؛ ولی اگر مدت بیماری طولانی و مرض کهنه گردیده باشد، بدیهی است که محتاج به تکرار معالجه و ادامه مصرف دارو است.

در امراض روحی نیز جریان از همین قرار است ، اگر شخصی گرفتاری روحی شدیدی داشته باشد و یا در اصل شدید نبوده ، ولی بر اثر گذشت زمان و طولانی شدن آن ، در روح جایگزین و به آن معتاد شده، در این صورت بدیهی است که مشکل این گونه گرفتاری ها را با خواندن یک بار دعا نمی توان بر طرف نمود، بلکه نیاز به تکرار دعا دارد؛ همان گونه که در بسیاری از امراض جسمانی انسان محتاج تکرار و تداوم استفاده از دارو است.
بنابراین، همان گونه که در امراض جسمی مداوا را ادامه می دهیم تا دارو کاملا اثر خود را ببخشد ، در مواردی که نیاز به دعا میباشد نیز باید خواندن دعا را همچنان ادامه دهیم تا اثر آن
ظاهر شود.
البته ممکن است افرادی با خواندن یک دعا یا ذکر یک اسم از اسماء الله ، به نتیجه برسند. ولی این گونه افراد در مجتمع بشری نادر الوجود و کمیاب اند و عموم افراد نباید توقع داشته باشند
که مانند آنان با خواندن یک بار دعا، نتیجه ای که آنها می گیرند ، بگیرند این یکی از جهاتی است که در روایات درباره الحاح و اصرار در دعا تأکید شده است .
 
پیشنهاد ما: مقتل امام حسین

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

عالی بود و هدایتگر

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس