مجموعه جذاب دانستنی های شگفت انگیز همراه با 40 % تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 280000 ریال
قیمت برای شما: 268,800 ریال 4 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 14 اسفند 1400

توضیحات

کتاب دیدار با مسجد زیبای جمکران داستان چگونگی دستور امام زمان (عج) رابرای ساخت مسجد جمکران به زبان کودکانه بازگو می کند . این کتاب نوشته ی مجید ملامحمدی است و توسط انتشارات جمکران منتشر شده است.

چرا دیدار با مسجد زیبای جمکران را برای کودکان خود تهیه کنیم؟

یکی از مهم‌ترین پایگاه شیعیان شیفته و عاشقان دل‌سوختهٔ حضرت بقیة‌الله، ارواحنا فداه، مسجد مقدس جمکران، در شش کیلومتری شهر مذهبی قم است. مطابق آمار، همه‌ساله، بیش از دوازده میلیون زائر عاشق، از سراسر میهن اسلامی و جهان، در این پایگاه معنوی، گرد می‌آیند، نماز تحیت مسجد و نماز حضرت صاحب‌الزمان، عجل الله تعالی فرجه الشریف را در این مکان مقدس به‌جای می‌آورند، با امام غایب از نظر، راز دل می‌گویند، استغاثه می‌کنند، ندای «یابن الحسن!» سر می‌دهند، از مشکلات مادی و معنوی خود سخن می‌گویند و با دلی خون‌بار، از طولانی شدن دوران غیبت، شکوه‌ها می‌کنند.
مسجد مقدس جمکران، روز هفدهم رمضان 373 هجری به‌فرمان حضرت بقیة‌الله، ارواحنا فداه، در کنار روستای جمکران ساخته شد که تاریخچهٔ آن به دست شیخ صدوق (متوفای 381 هجری) در کتاب «مونس الحزین» بیان گردیده و کیفیت نماز تحیت مسجد و نماز استغاثه به حضرت بقیة‌الله، ارواحنا فداه، در ضمن آن آمده است .
این کتاب داستان دستور حضرت امام زمان (عج) را برای ساخت مسجد مقدس جمکران برای بچه‌ها بازگو می‌کند. با نوجوانی که به زیارت حضرت معصومه در شهر قم و مسجد مقدس جمکران آمده است همراه می‌شویم تا با سفری کوتاه در تاریخ از زبان شخصیت‌های اصلی واقعه، داستان ساخت مسجد مقدس جمکران را بشنویم؛ شخصیت‌هایی مثل حسن مثله جمکرانی، علی منذر، سید ابوالحسن الرضا و حسن بن مسلم.

 
 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس