مجموعه جذاب دانستنی های شگفت انگیز همراه با 40 % تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب خودسازی و دیگرسازی

مولف (پدیدآور) :

شهبازی محمدصادق


قیمت پشت جلد: 2000000 ریال
قیمت برای شما: 1,840,000 ریال 8 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 5 دي 1401

توضیحات

خودسازی یا دیگرسازی؟ کدام یک اصل است؟ کدام یک مبنای دیگری است؟ رابطه این دو با یکدیگر چیست؟ اسلام فرد غایت است یا اسلام جمع؟ کتاب "خودسازی و دیگر سازی" از جدیدترین آثار محمدصادق شهبازی است که تلاش می‌کند یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و پرسش‌های جامعه ایمانی پس از انقلاب را پاسخ دهد.

پیشنهاد ما: خرید کتاب نهج البلاغه با ترجمه اقای دشتی

معرفی کتاب خودسازی یا دیگرسازی:

خودسازی یا دیگر سازی؟ آسیب‌های هر دو رویکرد چیست و برخی نگرش‌های یک‌جانبه نگر به دین، چگونه می‌تواند باعث جمود و توقف دین‌داران باشد؟

نظریه اسلام ناب امام خمینی در این باره چه می‌گوید؟ دوگانه اخلاق - عدالت که در میان برخی انقلابیون شکل‌گرفته، از کجا نشئت می‌گیرد. چگونه می‌توان یک پاسخ مشخص برای آن یافت؟ اسلام برای رشد اخلاق فردی نازل شده یا رشد اجتماعی و عدالت؟ چگونه می‌توان پاسخی متقن برای این پرسش‌ها یافت؟

محمد صادق شهبازی در کتاب خودسازی و دگرسازی پاسخ می‌دهد

پیشنهاد ما: خرید کتاب دکل کتاب درباره گام دوم انقلاب در قالب یک کلاس پرسش پاسخ

گزیده‌ای از کتاب خودسازی یا دیگرسازی:

برخی از زنان و مردان مؤمن بر بعضی دیگر ولایت دارند، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر می‌کنند و نماز را به پا می‌دارند و زکات می‌پردازند و از خدا و رسول تبعیت می‌کنند آن‌ها به‌زودی مشمول رحمت خدا واقع می‌شوند (سوره توبه آیه 71)

آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای نیز به همین موضوع اشاره می‌کند که خدا آن وقتی به مردمی رحم می‌کند که او را اطاعت کنند، تکالیف خود را انجام بدهند.

ای کسانی که ایمان آورده‌اید، خود نگه‌دار باشید و به سمت خدا وسیله تقرب بجویید و در راه خدا مبارزه یا جهاد کنید، شاید که رستگار شوید.

ای کسانی که ایمان آورده‌اید صبر پیشه کنید، دیگران را نیز به صبر وادارید، در برابر دشمنان ایستادگی کنید و خود نگه‌دار باشید؛ شاید که رستگار شوید.

صفحه 194 کتاب خودسازی یا دیگرسازی

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس