خرید کتاب زیارت عاشورا با تخفیف جذاب ویژه محرم و یادبود اموات حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب بررسی فقهی روش های پیشگیری از بارداری

مولف (پدیدآور) :

قدسیه شیخ زاده


قیمت پشت جلد: 500000 ریال
قیمت برای شما: 475,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 6 مرداد 1401

توضیحات

سالهای متمادی به کار بستن روش های پیشگیری از بارداری به شدت در کشور ما رواج پیدا کرده است. ضرورت این موضوع آنقدر بدیهی جلوه داده شد که حتی نظر فقه در این زمینه مورد بررسی قرار نگرفته و کارهایی غیراسلامی در کشورهای اسلامی جهت پیشگیری از بارداری رایج شده است.

در کتاب "بررسی فقهی روش های پیشگیری از بارداری (از منظر فقه امامیه و عامه)" قدسیه شیخ زاده تلاش کرده است تا این مسئله به ظاهر نوظهور را از منظر فقه مورد بررسی قرار دهد.

پیشنهاد ما: رساله آیت الله سیستانی

معرفی کتاب برسی فقهی روش های پیشگیری از بارداری:

در کشور های اسلامی هنوز هم عده زیادی به راحتی تن به استفاده از روش های گوناگون و نادرست برای جلوگیری و پیشگیری از بارداری می کنند.

از طرف دیگر وجود روایات به ظاهر متعارض در مورد عزل و استیلاد موجب اختلاف نظر فقها در این زمینه شده است که ضرورت دارد با یک بررسی تفصیلی از دیدگاه متقدمین و متاخرین حکم هر یک از این روش ها مشخص شود.

کتاب "بررسی فقهی روش های پیشگیری از بارداری" بر ان است تا با شناختی کلی از این روش های پیشگیری، معایب و مضرات و موانع شرعی هر یک، اقوال فقهای امامیه و عامه را در مورد آنها، به همراه ادله شرعی بیان کند.

سپس به بررسی نقش حاکم اسلامی در اصل پیشگیری از بارداری و تعیین حکم به کار بستن این روش ها بپردازد.

پیشنهاد ما: آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم علی قاسمی

مقدمه کتاب بررسی فقهی روش های پیشگیری از بارداری:

جامعه اسلامی، جامعه ای است که باید قوانین حاکم بر آن برگرفته از کلام خداوند و سیره و سخن معصومین باشد و وضع هرگونه قانون جدید نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

در زمان غیبت نیز قها از طرف معصومین عهده دار استخراج قوانین و احکام شریعت از منابع دینی هستند.

اما ممکن است در اجرای بعضی از قوانین به خاطر اهداف قابل توجهی که برایشان متصور است، از هر وسیله ای ولو غیر شرعی برای رسیدن به هدف استفاده شود؛ غافل از اینکه هدف وسیله را توجیه نمی کند.

در سیاست تنظیم خانواده نیز که در ظاهر مخالفتی با شرع نداشت، روش های پیشگیری از بارداری به صورت عمومی ترویج داده شد و در مراکز بهداشتی درمانی اجرایی گشت در حالی که نظر شریعت در مورد به کارگیری این روش ها به طور کامل بررسی نشده بود.

پیشنهاد ما: اجوبه الاستفتائات رهبری

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->