خرید کتاب زیارت عاشورا با تخفیف جذاب ویژه محرم و یادبود اموات حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


روضه های مرحوم کافی با استفاده از 50 مقتل و تاریخ ائمه (علیهم السلام)

چاپخانه :

کوثر

مولف (پدیدآور) :

ولی ابرقویی روح الله


قیمت پشت جلد: 480000 ریال
قیمت برای شما: 408,000 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 5 بهمن 1400

توضیحات

سلام بر خانواده نبوت، سلام بر زیباترین و خوش بو ترن گل های بوستان هستی و سلام و درود بر درخشنده ترین ستارگان آسمان رسالت و وحی. بی شک اهل بیت محور و قطب عالم امکان هستند و یکی از راه های ارتباط با این بزرگان و جواهرات همراهی در غم و غربت آنان است، کتاب "روضه های مرحوم کافی" نیز با استفاده از 50 مقتل و تاریخ ائمه اطهار سعی در بیان سختی ها وغم ستارکان دین اسلام پرداخته است.

معرفی کتاب روضه های مرحوم کافی:

مسلما یکی از راههای ارتباط و پیوند با روح و جان اهل بیت شریک بودن در غم و غصه های این عزیزان است. اهل بیت در راه پر فراز و نشیب و جاده پر از سنگلاخ رسالت، برای اینکه اسلام ناب محمدی را بر سر قله هدف برسانند و برای اینکه توحید واقعی را پیاده کنند بسیار سختی و شکنجه ها کشیدند.

در بطن همه این رنجها، در بطن اذیت و آزار به پیامبر مکرم اسلام و محاصره شعب ابی طالب و هجرت ایشان، در بطن ۲۵ سال خانه نشینی علی و مظلومیت او، در بطن آتش زدن در خانه وحی و شکستن پهلوی مادرمان زهرا ، در بطن صلح امام حسن با معاویه و ریخته شدن جگر پاره پاره این عزیز در تشت، در بطن حماسه حسینی، کتک خوردن زن و بچه امام حسین و اسارت آنها، در بطن حبس های طولانی ائمه در سیاه چالهای حکومت ظالم و در بطن هزاران درد و رنج دیگر، هدایت و رشد معنوی من و تو در نظر گرفته شده است. اهل بیت در آن زمان هدایت عالم اسلام و انسانهای آینده مد نظرشان بوده است.

این مجموعه شامل روضه های مرحوم حاج شیخ احمد کافی می باشد که سعی شده در مسیر ایجاد ارتباط با اهل بیت علی جمع آوری شده و در ضمن آن از بیش از ۳۰ مقتل و تاریخ ائمه استفاده شود تا مورد استفاده خوانندگان گرامی قرار بگیرد.

شیخ کافی کیست:

حجة الاسلام حاج احمد کافی (ره) در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی در شهر مقدس مشهد در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. پدر وی مرحوم میرزا محمد کافی فرزند حاج میرزا احمد کافی یزدی از علما و روحانیون پرهیزگار و وارسته بود.

کافی در سال ۱۳۲۱ در سن شش سالگی وارد دبستان شد. از ده سالگی در محضر حاج میرزا احمد کافی یزدی به تحصیل علوم دینی پرداخت و در کسب رتبه های عملی و علمی بسیار کوشا و موفق بود. وی پس از دو سال وارد مدرسه علوم دینی مشهد شد و در هیجده سالگی به همراه جدش برای ادامه تحصیلات علوم دینی رهسپار نجف اشرف شده و در مدرسه طيب زیر نظر استادانی چون: آية الله خویی، آية الله سید اسد الله مدنی تبریزی و آية الله حسین راستی کاشانی به تحصیل علوم دینی مشغول شد.

شیخ احمد کافی که از آغاز با محبت اهل بیت علی پرورش یافته بود علاقه زیادی به حضور در مجالس امام حسین از خود نشان می داد. همین علاقه و حضور او در این مجالس در پی ریزی شخصیت او به عنوان واعظ و خطیبی مشهور بسیار مؤثر بود. وی پس از مدتی از طرف آية الله مدنی مأمور خواندن دعای کمیل در صحن امام حسین و دعای ندبه در مدرسه طيب شد.

 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->