خرید کتاب زیارت عاشورا با تخفیف جذاب ویژه محرم و یادبود اموات حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب خان هفتم؛ در طلیعه ظهور

مولف (پدیدآور) :

مهدی جهانشاهی


قیمت پشت جلد: 600000 ریال
قیمت برای شما: 570,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 19 خرداد 1401

توضیحات

الگوی قرآن در مورد فتح و شکست چگونه است؟ آیا امروزه جامعه مسلمین در حال پیروزی هستند یا این پیروزی ها تنها وهم و خیالی بیش نیست؟ نشانه های امروزی، همان نشانه های ظهور هستند؟

"کتاب خان هفتم؛ در طلیعه ظهور" به قلم مهدی جهانشاهی توسط انتشارات معارف به چاپ رسیده است تا الگوی های قرآنی فتح و شکست را بررسی کند و با وضعیت امروز امت مسلمان تطبیق می دهد.

پیشنهاد ما: کتاب صعود چهل ساله

معرفی کتاب خان هفتم؛ در طلیعه ظهور:

نشانه های ظهور و پیروزی نزدیک است منتها باید این علائم را با دقت پیدا کنیم و به تک تک حقایق بنگریم. آنگاه است که به فتح و پیروزی بزرگ امیدوار می شویم.

اما سوالی پیش می آید که حال در زمان غیبت منجی عالم بشریت که دورانی است سرتا پا ابهام، باید چه کنیم؟

در "کتاب خان هفتم؛ در طلیعه ظهور" تلاش شده است تا اقداماتی که باید در دوران غیبت امام زمان انجام دهیم را با توجه به آیات قرآن وروایات مورد بررسی قرار دهد.

ما منتظر واقعی نیستیم!:

ما دو نوع منتظر داریم. منتظر متحرک و منتظر متوقع! شاید خیلی هامان خودمان را از دسته اول بدانیم اما آیا واقعا همین است؟

منتظران متوقع همیشه می گویند: اماما! بیا و به فریاد ما برس، دنیا تشنه توست و... . این دسته از منتظران بیشتر توقع دارند تا انتظار. از امامشان دعوت می کنند چون دعوت کردن برایشان هزینه ای ندارد!

چنین انتظاری مبتنی بر نفع گرایی است. انتظار برای آمدن کسی است که دنیا را جای خوبی کند تا ما راحت باشیم! درست مثل کسانی که از حسین ابن علی (ع) دعوت کردند به کوفه بیاید.

منتظر متوقع با کوچک ترین سختی و به خطر افتادن منافعش تغییر جهت می دهد. سرنوشت دعوت کنندگان حسین چه شد؟ سرنوشت منتظران موسی چطور؟

این آیه قرآن است که بنی اسرائیل به موسی گفتند: ما پیش از تو اذیت کشیدیم و با تو هم اذیت شدیم! یعنی تو برایمان نفعی نداشتی! بعد هم به او گفتند تو و خدایت بروید بجنگید و پیروز شوید!

این الگوهای صریح قرآنی و تاریخی است. بدیهی است که آخرین حجت الهی، مادامی که ما همانند بنی اسرائیل و امت صدر اسلام صرفا دعوت کننده باشیم از دیده ها پنهان خواهد ماند...

گزیده اول از کتاب خان هفتم؛ در طلیعه ظهور:

در قرآن کریم درمورد امت هایی که انقضایشان به سر آمده و به خاطر رفتار غلطشان گرفتار عذااب الهی شده اند، آیات بسیاری وجود دارد؛ حتی برخی از سوره های قرآنی اختصاصا به همیم وضوع پرداخته اند.

اما در مورد الگوهای فتح و پیروزی کمتر صحبت شده است. چه کسانی بوده اند که بالاخره کار را به انجام رسانده اند و یک حکومت دینی و الهی تشکیل داده اند؟

اگر این الگوهارا استقصا کنیم، تطبیق الگوی مهدوی با یکی از آنها نباید کار مشکل و پیچیده ای باشد.

امام باقر فرمودند :« خداوند انبیای پس از نوح را به پادشاهی و حکمرانی نرساند مگر چهار نفر 1. ذوالقرنین 2. داوود 3. سلیمان 4. یوسف. حکمرانی ذوالقرنین شرق و غرب زمین را فرا گرفت، اما داود و همچنین سلیمان شامات را تا سرزمین های اصطخر مالک شدند. یوسف نیز مالک مصر و خشکی های آن شد و نه بیشتر.

صفحه 30 کتاب خان هفتم؛ در طلیعه ظهور

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->