خرید کتاب زیارت عاشورا با تخفیف جذاب ویژه محرم و یادبود اموات حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 500000 ریال
قیمت برای شما: 475,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 10 خرداد 1401

توضیحات

در نوجوانی هم میتوان به خدا رسید،همچون حضور قاسم های خمینی کبیر که رهبرشان، آنها را رهبر نامید...

"کتاب بچه های آسمان" یکی دیگر از آثار انتشارات شهید کاظمی می باشد که بر اساس هندسه فکری رهبر انقلاب، امام خامنه ای تالیف شده است.

آقای مرتضی شاهسون در این کتاب به سراغ طرز فکر رهبر پیرامون راهکار های تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی رفته و آنها را مورد بررسی و معرفی قرار داده است.

پیشنهاد ما: کتاب از چیزی نمی ترسیدم

فرصت های ویژه نوجوانی از منظر رهبر انقلاب:

عزیزان من، فرزندان من! من توصیه میکنم از همین حالا، از همین روزها و ماه هایی که تشرف به تکلیف پیدا کرده اید، رابطهی خودتان را با خدای متعال مستحکم کنید.

عیب بزرگ دنیای مادی غرب، قطع رابطه ی انسان با خداست؛ برای این است که دچار انحطاط معنوی و لغزش های اخلاقی فراوان می شوند؛ (رای این است که دچار نومیدی می شوند و جوان هایشان دچار سرگردانی و سرگشتگی می شوند؛ برای این است که روز به روز تمدن غرب دارد افول می کند؛

[چون] رابطه ی با خدا را قطع کرده اند. راز پیشرفت یک انسان به صورت شخصی و فردی، و یک جامعه به صورت جمعی، این است که بتواند رابطه ی خود با خدا را حفظ کند. ارتباط تان را با خدا حفظ کنید.

بهترین راه ارتباط با خدا، در درجه ی اول، همين نمازی ست که می خوانید. از همین حالا، از همین دوران آغاز تکلیف سعی کنید نماز را با توجه بخوانید. توجه یعنی چه؟

یعنی اینکه در حال نماز احساس کنید دارید با مخاطب عظیم خودتان حرف می زنید؛ با خدا دارید حرف می زنید؛ این احساس را در خودتان به وجود بیاورید. وقتی انسان با خدای متعال حرف می زند، هم به او اعتماد و توگل می کند، هم از او طلب و درخواست می کند؛ این اعتماد و توکل به خدا، به انسان شجاعت می بخشد.

شما در زندگی باید با شجاعت حرکت کنید؛ با اعتماد به نفس حرکت کنید؛ این حالت شجاعت و اعتماد به نفس، در ارتباط با خدا به دست می آید. سعی کنید نماز را اول وقت بخوانید؛ با توجه بخوانید.

خاطرات شهدای دانش آموز:

شهید سید محمد حسین علم الهدی:

چند سال بود مسیر دسته های سینه زنی عاشورا، میدانی بود که مجسمهیا شاه در آن نصب شده بود. سید حسین دلش نمی خواست دور شاه بگردد. مسیر را عوض کرد، و بعد از آن، همه ی هیئت ها، پشت سرهم، مسیر حرکت خود را تغییر دادند.

مأموران شهربانی عصبانی شده بودند و دنبال عامل می گشتند. با همکاری ساواک، سرنخ ها رسید به سید حسین. در مدرسه دستگیرش کردند برای بازجویی. می خواستند خانه ی سیدحسین را هم بگردند. ریختند توی خانه . حسین فریاد زد: ما روی این فرش ها نماز می خوانیم؛ کفش هایتان را در بیاورید. مأمور ساواک خشکش زده بود.

سید را انداختند دربند نوجوانان بزهکار؛ صبوری به خرج داد. چند روز بعد، صدای نماز جماعت و تلاوت قرآن از بند بلند بود. مأموران، او را گرفتند زیر مشت و لگد. می گفتند تو به اینها چه کار داشتی؟! از آن به بعد، شکنجهی سید، کار هر روز مأموران شده بود.

یک بار هم نشد که زیر شکنجه، اطلاعات را لو بدهد. نوجوان شانزده ساله را می نشاندند روی صندلی الکتریکی؛ یا اینکه از سقف آویزانش می کردند.؟

صفحه 6 کتاب بچه های آسمان

پیشنهاد ما: اجوبه استفتائات رهبری

اعتماد به نفس در سخنان رهبری:

شما در زندگی باید با اعتماد به نفس حرکت کنید؛ این اعتماد به نفس، در ارتباط با خدا به دست می آید.

امروز، کشور به جوان هایی نیاز دارد که بتوانند بازوان پرقدرتی باشند برای پیشرفت کشور؛ سرشار از انگیزه ی ایمانی؛ بصیرت دینی؛ همت بلند؛ جرأت اقدام؛ اعتماد به نفس؛ اعتقاد به اینکه ما می توانیم؛ امید به آینده؛ افق های آینده را روشن و درخشان دیدن؛

روح استغنا - نه به معنای اعراض از فراگیری از بیگانگان، که این را ما هرگز توصیه نکرده ایم و نمیکنیم؛ حاضریم شاگردی کنیم پیش دیگران که از ما بیشتر بلدند - روحيهی استغنا از تأثیرگذاری، تحميل و سوء استفادهی از انتقال دانش که امروز در دنیای دانشمند که دنیای قدرت استکباری ست، این معنا رایج است - این روحیهی استغنا باید در جوان وجود داشته باشد - ؛

روحيه ی فهم درست از موقعیت کشور که ما در کجا هستیم و کجا می خواهیم برسیم و چگونه می توانیم این راه را طی کنیم؛ قاطع بودن در برابر دست اندازی، تجاوز و خدشه دار کردن استقلال ملی. ما به جوان هایی با یک چنین روحیه هایی نیاز داریم.؟

صفحه 66 کتاب بچه های آسمانی

بخشی دیگر از کتاب بچه های آسمان:

از دیدگاه تئوریسین ها، جنگ نرم، استفاده ی دقیق از تبلیغات و رسانه هایی ست که هدف اصلی آن، اثرگذاری بر عقاید، احساسات، تمایلات رفتاری دشمن یا حتی دوست برای شست و شوی مغزی و دگرگونی فکری و فرهنگی آنان برای سوء استفاده از آنان است.

جنگ نرم، در طول یک فرایند تدریجی، درازمدت، غیرمستقیم و پنهانی اجرا می شود، و در خیلی از موارد، جامعه ی مورد هدف جنگ نرم ، از برنامه ها و اهداف رسانه چیزی نمی داند و غافل است.

جنگ نرم، در قالب های رسانه ای، آموزشی، تفریحی، خبری، تبلیغاتی، ورزشی، فیلم، مستند، بازی و پویانمایی (انیمیشن) و ... ارایه می شود. وسایل ارتباط جمعی مانند رادیو، تلویزیون، روزنامه، آژانس های خبری، ماهواره ها و اینترنت و سایت ها و گوشی های همراه، از مهم ترین ابزارهای این نوع جنگ هستند.

برخی دیگر از ابزارهای جنگ نرم، اسباب بازی ها، موسیقی، بازی های رایانه ای، فست فودها، انواع لباس های وارداتی در بوتیک ها و پاساژها، نوع پوشش ها، مدهای مو و لباس، لوازم آرایش، گسترش بی حجابی و بی حیایی، قمار، مشروبات الکلی، اعتیاد به مواد مخدر، عادی سازی روابط زن و مرد، و از این قبیل هستند.

صفحه 80 کتاب بچه های آسمان

پیشنهاد ما: کتاب فروغ ابدیت

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->