کتاب "تنها گریه کن" روایت اشرف سادات منتظری (همراه با مسابقه + جوایز نقدی) حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


حسین (ع) عقل سرخ


قیمت پشت جلد: 180000 ریال
قیمت برای شما: 172,800 ریال 4 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 21 شهريور 1400

توضیحات

کتاب "حسین (ع) عقل سرخ" دقیقا همانند متن پیاده شده سه جلسه گفت و گو در خصوص نهضت امام حسین (ع) و آرمان شهدای عاشورا با آقای حسین رحیم پور ازغدی است که درسه روز متوالی به طور زنده از شبکه یک سیما پخش شد. این کتاب توسط انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی در قطع رقعی و با 115 صفحه به چاپ رسیده است.

برشی از کتاب حسین عقل سرخ:

بسم الله الرحمن الرحیم. این ساعاتی که می گذرانیم، جزء حساس ترین ساعات تاریخ بشر است. صبح عاشورا، یکی از پیچهای بسیار تند تاریخ اسلام و تقدیر بزرگی بود که از وقتی سیدالشهدا به دنیا آمد، بشارت این روز و این ساعات و لحظات داده شده بود. وقتی ایشان به دنیا آمدند و قنداقه اش را به محضر پیامبر اکرم بردند پیامبر، ایشان را در آغوش گرفتند و بوسیدند و همان ابتداگریستند. برای کودکی که تازه به دنیا آمده، روضه خواندند و گریستند و فرمودند:

حسین را که می بینم، پیش چشمم همه ظلمهایی مجسم می شود که در همین جامعه و به دست همین امت بر سر او خواهد آمد. او را می بینم که به حرم من پناه می آورد؛ اما راهش نمی دهند و مرا در خواب می بیند که او را به سینه خود می چسبانم و به او می گویم که از شهر من، خانه من و حرم من بیرون برو که وقت هجرت خونین توست.

سپس او را به شهادت مژده می دهم و آن گاه او به سوی قتلگاه خویش به راه می افتد و بهترین شهدای این امت و بهترین مجاهدین امت من در کنار او در خون می تپند. او را می بینم که چگونه تیر خورده، از اسب به خاک می افتد و مثل گوسفندی، سر او را با نام خدا می برند. و إنا لله وإنا إليه راجعون.

سپس در حق او گریستند. این وقتی است که تازه قنداقه حسین را آورده اند که پدر بزرگش او را ببیند و نامی بر او بگذارد. بعدها همان شد که پیامبر گفته بود.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس