مجموعه جذاب دانستنی های شگفت انگیز همراه با 40 % تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 450000 ریال
قیمت برای شما: 427,500 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 20 آبان 1400

توضیحات

آنچه در كتاب مهدي فاطمه منتقم سقيفه خواهيد ديد نقدي است بر بعضي از اشكالاتي كه وهابيت به اصل امامت به ويژه امامت حضرت مهدي مي كنند و اثبات وجود مقدس ايشان و رفع شبهه طول عمر و كيفيت غيبت حضرت و نحوه ظهور ايشان و ذكر علايم ظهور، مكان ظهور و مدت حيات ايشان بعد از ظهور و عملكرد ايشان در زمان ظهور و تعداد ياوران ايشان، مجموعه اي است كه در اين دفتر به رشته تحرير درآمده است.

در بخشی از کتاب مهدی فاطمه منتقم سقیفه می خوانیم:

در این که چرا او را شیخ مفید گفتند این طور نقل شده که استادش به نام ابویاسر غلام ابی جبیش که در محله ی دروازه خراسان تدریس می کرد، روزی به او گفت چرا نزد علی بن عیسی رمانی نمی روی تا از او استفاده کنید. شیخ مفید گفت: من او را نمی شناسم. تو مرا راهنمایی کن. ابویاسر یکی از شاگردانش را همراه شیخ مفید کرد تا او را به نزد علی بن عیسی ببرد.

شیخ مفید می گوید: من وارد جلسه ی درس علی بن عیسی شدم و دیدم مجلس پر از فضلا و دانشمندان می باشد، همان دم درب جلسه نشستم و به تدریج که مردم می رفتند و خلوت میشد، من نزدیک تر می رفتم. در این میان مردی وارد شد و گفت: کسی دم در خانه از اهل بصره ایستاده و اجازه ی ورود می خواهد.

علی بن عیسی اجازه داد و وارد شد و او را اکرام کرد. آن مرد به علی بن عیسی گفت: در مورد حدیث غدیر و داستان غار چه می فرمایید؟ (حدیث غدير اشاره به غدیر خم رسول الله عليه و مسأله ی غار و همراه بودن ابابکر در کنار پیغمبر در غار ثور) علی بن عیسی گفت: داستان غار درایت است، یعنی مسلم و حتمی است و اما حدیث غدیر روایت است و آنچه از درایت به دست آید از روایت بهتر است. مرد بصری پس از شنیدن این جواب از مجلس خارج شد.

شیخ مفید می فرماید: من در این هنگام جلو رفتم و به علی بن عیسی گفتم: جناب استاد! سؤالی دارم. گفت: بگو گفتم چه می گویید. درباره ی کسی که بر امام عادلی خروج کند و با او بجنگد. علی بن عیسی گفت: کافر است. دوباره گفت: فاسق است. من گفتم: دربارهی علی بن ابیطالب چه می گویید؟ گفت: امام است. گفتم درباره ی جنگ جمل و طلحه و زبیر چه می گویید؟

گفت: آن دو نفر توبه کردند و من گفتم، اما داستان جنگ جمل درایت است و مسلم و اما حدیث توبه کردن آنها روایت است و منقول، علی بن عیسی گفت: آیا تو هنگامی که آن مرد بصری آن سؤال را از من کرد، حاضر بودی. گفتم: بلی. آن گاه پرسید تو کیستی؟ و نزد کدام یک از علمای شهر، درس می خواندید؟ گفتم: من معروف به ابن معلم هستم و نزد شیخ ابو عبدالله جعل درس می خوانم.

گفت: بنشین تا من برگردم، من نشستم و او به اندرون خانه رفت و پس از لحظه ای برگشت و نامهای سربسته به من داد و گفت: این نامه را به استادت بده، من نامه را نزد استادم آوردم. استاد من نامه را گرفت و شروع به خواندن کرد و می خندید، سپس به من گفت: داستان تو و مجلس علی بن عیسی چه بوده؟ من قضيه را نقل کردم. او گفت: علی بن عیسی تو را به مفید ملقب کرده است...

صفحه 106 کتاب مهدی فاطمه منتقم سقیفه

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

کتاب‌های مشابه

سوالی داری بپرس