خرید کتاب زیارت عاشورا با تخفیف جذاب ویژه محرم و یادبود اموات حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


امام حسین این گونه بود


قیمت پشت جلد: 1500000 ریال
قیمت برای شما: 1,350,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 6 شهريور 1401

توضیحات

کتاب امام حسین این گونه بود کتابی از شیخ جعفر شوشتری و ترجمه کتاب خصائص الحسینیه که یکی از مشهورترین آثار به جامانده از ایشان در 520 صفحه و در قطع وزیری با ترجمه صادق حسن زاده  می باشد.

كتاب امام حسين اين گونه بود در يازده عنون شامل جايگاه وجودي امام حسين عليه السلام از آغاز آفرينش تا پايان روز رستاخيز صفات و اخلاق و عبادت هاي پسنديده امام حسين عليه السلام و ويژگي هاي ارزشي و اخلاقي ايشان در عاشورا، الطاف الهي و احترام هاي ويژه خداوند بر حسين عليه السلام و ... مي باشد.

مقدمه نویسنده کتاب امام حسین این گونه بود:

صادق حسین زاده مترجم کتاب امام حسین این گونه بود می گوید: علامه آقا شیخ جعفر شوشتری (۱۳۳۰ - ۱۳۰۳ ه. ق) خطیبی بلیغ و نویسنده ای توانا و در میان مردم بلند جایگاه و از دیدگاه فرزانگان دانشمندی آگاه بود که با بیانات آتشین خود که پر از سوز و آه بود اشکهای مردم را در مصیبت ابی عبدالله جاری می ساخت و با ذکر نکته های ظریف و منحصر به فرد با طرز شیوایی، دلها را شیفته امام حسین می نمود که نمونه ای از آنها در کتاب «خصائص حسینیه » اش تبلور یافته است. لذا ما را بر آن داشت که کتاب شریفش را به ترجمه سلیس و روان، در عین حال پایبند بودن به متن اصلی کتاب به زیور چاپ آراسته گردانیم. شیخ جعفر شوشتری از برجسته ترین واعظان به شمار می آید که در فن خطابه استادی کم نظیر بوده است و برای همین بود که کتابهایش سخت مورد توجه سخنوران و واعظان و اهل علم و اهل دل قرار گرفت و مایۂ صفای باطن و روشنی روان گردید. به روح پاک و مطهر او درود می فرستیم و از خداوند فرازمند برای بهره مند شدن از مطالب ارزنده او توفیق می طلبیم.

فضیلت پانزدهم زیارت حسین:


امام صادق فرموده است که اگر زیارتگر حسین ع در میانه سفر به سوی حرم آن حضرت، زندانی شود و یا ستمگری او را بزند به ازای هر روزی که در زندان باشد و یا غمگین شود تا برپایی روز رستاخیز شادی و سروری در دلش پدید می آید. راوی از امام صادق پرسید: اگر پس از زندانی کردنش، او را بزنند چه پاداشی خواهد داشت؟ آن حضرت فرمود: به هر ضربه ای که به او بزنند یک حوری بهشتی به او داده می شود و برای هر دردی که در بدنش پدید آید هزارهزار حسنه به او دهند و هزارهزار گناه از گناهانش بخشیده شده و از میان می رود و مقامش هزارهزار درجه فراز می یابد و هنگام حسابرسی در روز رستاخیز، با پیامبر هم صحبت می شود تا آنگاه که مردم از حسابرسی فراغت یابند و حاملان عرش با او مصافحه می کنند و به او می گویند که هر چه دوست داری بخواه [که برآورده می شود. همچنین زننده او را به هنگام حسابرسی رستاخیز می آورند و بدون این که از او چیزی بپرسند و بر حسابش رسیدگی کنند بازویش را گرفته و نزد فرشته ای می برند و او از آب جوشان و گندیده دوزخ و از چرک خونابه دوزخیان به او می دهد تا بنوشد و او را بر فراز کوه هایی که گرداگردش را آتش فراگرفته است می نهند و می گویند: به خاطر این که پیش از این، این زیارتگر حسین را کتک زدی عذاب و کیفرت را بچش.
در همین حال، آن زیارتگر، مهمان خدا و پیامبر خداست و او را نزدیک در دوزخ می برند و می گویند: زننده خویش و عذاب هایی را که میکشد ببین. آیا اینک دلت آرام گرفت و انتقام تو از او گرفته شد؟ آن زیارتگر می گوید: سپاس خدای را که به خاطر فرزند پیامبر، مرا یاری نمود.(کامل الزیارات:۱۲۴)

صفحه ۲۹۲ کتاب امام حسین این گونه بود

 آثار زیانبار ترک زیارت امام حسین:

:نافرمانی از پیامبر


 در روایتی آمده است که امام صادق فرمود: همانا هر که زیارت حسین را با وجود توانایی، وارهد از پیامبر خدا و ما نافرمانی نموده است.


:ادا نمودن حق پیامبر


۲- در روایتی عبدالرحمن بن كثير روایت نموده است که امام صادق فرمود کسی که همه عمرش را به حج گزاری سپری کند ولی حسین ع را زیارت نکرده باشد حقی از حقوق پیامبر خدا را به جای نیاورده است.
در روایتی دیگر آمده است که هر که هزار حج گزارد ولی به زیارت قبر حسین نرفته باشد بی گمان حقی از حقوق خداوند را به جای نیاورده است.

:کاستی در ایمان


۳- محمد بن مسلم از امام باقر ع روایت نموده است که آن حضرت فرمود: هر یک از شیعیان ما که به زیارت قبر حسین ع نرود ایمان و دینش ناقص است. در روایات دیگر نیز به این مطلب اشاره شده است.


:ستم نمودن بر حسین


۴- همانگونه که در روایات بسیاری آمده است زیارت نکردن قبر حسین ستم نمودن بر آن حضرت است؛ از جمله این که امیر مؤمنین فرموده است: پدرم فدای حسین باد که در کربلا، شهید می شود. گویا می .بینم که حیوانات درنده و وحشی بیابان در کنار پیکر پارہ پارۂ حسین گردن کشیده اند و تا سحر بر او مرثیه سرایی می کنند پس چون این حادثه روی داد بترسید [که با زیارت نکردن قبرش بر او ستم رانید


کتاب امام حسین این گونه بود صفحه ۳۱۶

 

در پشت جلد کتاب امام حسین این گونه بود آمده است:

 

علامه حاج شیخ جعفر شوشتری (۱۲۳۰ - ۱۳۰۳ه.ق) فقیه نامدار شیعه و خطیبی توانا بود که بیانی رسا و بلیغ و کلامی بسیار نافذ داشت. از این عالم بزرگ آثاری بر جای مانده که یکی از مشهورترین آنها کتاب « الخصائص الحسینیه» است که پس از عنایت خاص امام حسین (علیه السلام) به مرحوم شیخ جعفر، نگاشته شده است. علامه در این کتاب ویژگیهای خاص حضرت ابا عبدا... الحسين (عليه السلام) را برشمرده و به شرح زندگانی ایشان، قیام عاشورا و برخی معجزات و کرامات حضرت پرداخته است. همچنین اهمیت مجالس حسینی و آفات آنها و نیز ثواب زیارت مرقد آن حضرت از مباحث این کتاب است. نگاه حکیمانه و رویکرد عرفانی علامه، این کتاب را تبدیل به دستاوردی نو و کم نظیر در نوع خود کرده است.

 

 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->