چگونه بدون کنکور سراسری معلم شویم؟ خرید کتاب "مهارت معلمی" با تخفیف ویژه حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 650000 ریال
قیمت برای شما: 585,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 11 آبان 1402

توضیحات

کتاب "آیین زندگی (اخلاق کاربردی)" اثری برگزیده و بسیار کاربردی در حوزه اخلاق و معنویت در دین اسلام و نمودهای آن در زندگی انسان است که طی 2 واحد درسی عمومی در دانشگاه ها تدریس می شود.

کتاب "آیین زندگی (اخلاق کاربردی)" در ویراست جدید خود به صورت کاملا متفاوت نسبت به گذشته و به قلم دکتر مهدی علیزاده و دکتر مهدی فدایی به چاپ رسیده است. به این امید که تمامی دانشجویان عزیز این کتاب را مطالعه و در زندگی خود به کار گیرند.

معرفی کتاب آیین زندگی اخلاق کاربردی:

 

اخلاق کاربردی چیست؟

از جمله وظایف اخلاق کاربردی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. شناسایی مسائل اخلاقی: اخلاق کاربردی بررسی موضوعات که دارای ابعاد اخلاقی هستند و تعارضات و تناقضات اخلاقی در آن‌ها را شناسایی می‌کند.

2. تحلیل مسائل اخلاقی: اخلاق کاربردی معیارهای اخلاقی مربوط به هر مسئله را بررسی کرده و تحلیل می‌کند تا به نتیجه‌ای اخلاقی برسد.

3. تصمیم‌گیری اخلاقی: اخلاق کاربردی در تصمیم‌گیری‌های اخلاقی کمک می‌کند و راهنمایی می‌کند که در مواجهه با تعارضات اخلاقی چگونه تصمیم‌گیری مناسبی انجام داد.

4. پیدا کردن راهکارهای مناسب: اخلاق کاربردی به دنبال پیدا کردن راهکارهایی است که به طور عملی بتوانند در تفکر و عمل اخلاقی کمک کنند.

5. انتخاب ارزش‌ها و اصول: اخلاق کاربردی راهنمایی می‌کند که چه ارزش‌های و اصول اخلاقی را مورد توجه قرار داده و در تصمیم‌گیری‌ها بر اساس آن‌ها عمل کنیم.

اخلاق کاربردی به عنوان یک راهنمای عملی و کاربردی در حل مسائل و تعارضات اخلاقی، در زندگی روزمره ما بسیار مهم است. از آنجا که زندگی ما پر از مسائل اخلاقی است، اخلاق کاربردی می‌تواند در تصمیم‌گیری‌هایمان کمک کند و به ما کمک کند تا راهکارهایی را برای رفتار اخلاقی مناسب پیدا کنیم.

pdf کتاب آیین زندگی اخلاق کاربردی:

کتاب آیین زندگی دانشگاه:

کتاب "آیین زندگی (اخلاق کاربردی)" به قلم آقایان، دکتر مهدی علیزاده و دکتر مهدی فدایی به صورت دو واحد درسی آیین زندگی و دروس عمومی معارف در تمامی دانشگاه ها در حال آموزش می باشد.

این کتاب نیز به عنوان منبع اصلی این اثر به تمامی دانشجویان معرفی می شود.

خرید کتاب آیین زندگی علیزاده:

توجه به ارزش‌های اخلاقی و اهمیت آن در زندگی انسان هیچ کسی نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد.

از دیدگاه دین اسلام، خداوند در قرآن کریم تعالی پیامبر(ص) را به داشتن "خلق عظیم" تحسین می‌کند و رستگاری انسان را در تزکیۀ نفس می‌بیند.

در این زمینه، دانش اخلاق اسلامی که بر مبنای آموزه‌ها و حدیث‌های معصومین(ع) است، ظرفیت بزرگی برای توصیف، تبیین و ارائه راهکارهای اخلاقی دارد.

با توجه به گستردگی پژوهش‌های اخلاقی امروزی که فراتر از اخلاق فردی و بندگی است و شامل حوزه‌هایی نظیر اخلاق اجتماعی، اخلاق محیط‌ زیست، اخلاق حرفه‌ای، اخلاق فناوری و صنعت، اخلاق پزشکی و غیره می‌شود، مناسب و منطبق است که محققان و استادان اخلاق اسلامی به این موضوعات از دیدگاه اخلاق اسلامی مشغول به بررسی شوند و با بررسی منابع دینی، مفاهیم اخلاقی غنی را به سمت رشد اخلاقی جوامع انسانی بهره‌برداری کنند.

در این کتاب که به شکل دو واحد درسی برای دانشجویان کارشناسی تدوین شده است و توسط محققان ارجمند حجت‌الاسلام دکتر مهدی علیزاده و دکتر مهدی فدایی نوشته شده است، تلاش شده است تا یک قدم در جهت عملی کردن هدف فوق‌الذکر برداشته شود.

البته با تمرکز بر دانشجویان. به منظور این منظور، دانشجویان عزیز در این کتاب با مباحثی نظیر اخلاق در دوران جوانی و تکریم، اخلاق خانواده، اخلاق دانشگاهی، اخلاق در زندگی اقتصادی، اخلاق در فضای مجازی و اخلاق در اوقات فراغت آشنا خواهند شد و با استفاده از منابع دینی و به خصوص تاکید بر توسعه مهارت‌های اخلاقی، آنها با این موضوعات آشنا خواهند شدند.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس