چگونه بدون کنکور سراسری معلم شویم؟ خرید کتاب "مهارت معلمی" با تخفیف ویژه حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 3300000 ریال
قیمت برای شما: 3,135,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 22 آبان 1402

توضیحات

در كيفيت و چگونگي زيارات ، دستور العمل هاي فراواني وارد شده و بسياري از آنها در كتابها و گنجينه هاي ارزشمند علماي دين جمع آوري شده است.

از شاخص ترين كتب در باب زيارات ، كتاب "كامل الزيارات" تأليف ابن قولويه رحمت الله عليه است كه علاوه بر تفكيك ابواب زياراتي ، احاديثي در فضايل اهل بيت عليهم السلام ونيز زيارات خاص نقل شده از روایات مورد وثوق ، براي هر يك از ائمه عليهم السلام و برخي امام زادگان بيان كرده است .

از ویژگی های شاخص و بسیار مفید کتاب "ترجمه کامل الزیارات" ترجمه کلمه به کلمه فارسی به همراه متن عربی کامل در کنار متون فارسی می باشد که جای هیچ شک و شبهه ای را در صحت ترجمه آقای امیر وکیلیان نمی گذارد.

مقدمه کتاب کامل الزیارات:

هر انسان خردمندی به فراست در می یابد که بهترین راه وصول به قله سعادت و کمال انسانی، الگو گرفتن از بزرگان و پیشوایان دینی است.

و لذا پروردگار متعال، انبیای عظام را با نسخه های رحمانی و ائمه معصومین را با بهترین روش رفتاری، سرمشق جوامع بشری قرار داده تا همچون خورشید، راه زندگی سعادتمندانه را به انسان نشان دهند.

مردم همان طور که در حال حیات انبیاء و ائمه به زیارت آنان شتافته و از معنویت حضورشان نهایت استفاده را می بردند، پس از فوت آنان نیز با صرف هزینه های سنگین و تحمل مشکلات گوناگون، رنج سفر را بر خود هموار نموده، به جوار مرقد آنان شتافته، و با خواندن زیارات وارده به آنان توسل جسته و با ادای احترام به تربت پاک و مطهر شان. کسب فیض می کنند.

درباره کیفیت زیارت انبیاء و معصومین ، دستور العمل های فراوانی وارد شده، و بسیاری از آنها در کتابها و گنجینه های ارزشمند، توسط عالمان دین جمع آوری گردیده و اکنون از مجموعه هایی گرانبهای معارف بشری است.

یکی از این گنجینه ها کتاب معروف کامل الزیارات، است که توسط محدث و فقیه نامدار ابوالقاسم جعفر بن محمد بن جعفر بن موسی بن قولویه قمی تالیف شده، و در نظر ارباب فضل و کمال، بی شک از بهترین کتب ادعیه و زیارات است.

کیفیت زیارت حضرت علی در کتاب کامل الزیارات:

سلام بر تو ای ولی خدا ! شهادت می دهم که تو اولین مظلوم هستی و نخستین شخصی هستی که حقش غصب شد، تو تا لحظه رحلت جانگدازت صبر نمودی و رضای پروردگارت را طلب نمودی، و گواهی میدهم که تو خداوند تعالی را به در حالی که شهید بودی ۔ ملاقات کردی.

خداوند تعالی قاتلت را به انواع عذاب، شکنجه فرماید و عذاب را بر او تجدید نماید. من به نزد تو آمدم در حالی که به حق تو عارف و به شأن و مقام تو بینا بوده و با دشمنانت و هر که به تو ستم کرد، دشمن می باشم، ان شاء الله پروردگارم را با چنین حالی ملاقات می کنم.

من گناهان بسیاری دارم، پس برای من، نزد پروردگارت شفاعت فرما؛ زیرا تو نزد خداوند تعالی مقام معلومی داری و نزد خداوند متعال، دارای شرافت عظیم و شناعت می باشی و خداوند تعالی فرموده است: آنها جز برای آن کسی که خداوند از او راضی باشد، شفاعت نمی کنند.

و همچنین نزد قبر امیرالمؤمنین می فرمود:

حمد برای خداوندی است که مرا به وسیله معرفت به خودش و معرفت به رسولش الا و هرکه طاعتش را واجب فرموده، اکرام نمود و این اکرام را به خاطر رحمت و تفضلی که او نسبت به من داشت، انجام داد و به وسیله این که به من ایمان عطا فرمود بر من منت نهاد.

صفحه 48 کتاب کامل الزیارات

ثواب زیارت امام رضا (ع) در کتاب کامل الزیارات:

یحیی بن سلیمان مازنی از ابی الحسن موسی بن جعفر حدیثی نقل کرد و فرمود:

«هر که قبر فرزندم را زیارت کند، برای او نزد خداوند هشتاد حج بی شبهه و خالص می باشد. او گفت: عرض کردم هفتاد حج؟ فرمود: آری و هفتصد حج. عرض کردم هفتصد حج؟! فرمود: آری و هفتاد هزار حج. عرض کردم هفتاد هزار حج؟! فرمود: آری و چه بسا حجی که قبول نمی شود.

هر که او را زیارت کند و یک شب نزد او بماند، مانند شخصی است که خداوند تعالی را در عر شش زیارت نموده است. عرض کردم: مانند شخصی که خداوند را در عرشش زیارت نموده است؟

فرمود: آری، هنگامی که روز قیامت شود، چهار نفر از اولین و چهار نفر از آخرین در عرش خداوند متعال می باشند. چهار نفری که از اولین هستند: نوح و ابراهیم و موسی و عیسی علی می باشند و چهار نفری که از آخرین هستند: محمد و علی و حسن و حسین - صلوات الله علیهم اجمعین - می باشند.

سپس سفره گسترده می شود و هر که قبور ائمه علمی را زیارت کرده، در کنار ما می نشیند، آگاه باش! که زایر قبر فرزندم على (امام رضا) از همه آن زوار، درجه اش بالاتر و پاداش و عطيه اش نزدیکتر است (یعنی زودتر به پاداش می رسد)»

صفحه 650 کتاب ترجمه کامل الزیارات

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

قیمت کتاب کامل الزیارات چنده؟

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس