خرید کتاب زیارت عاشورا با تخفیف جذاب ویژه محرم و یادبود اموات حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 850000 ریال
قیمت برای شما: 807,500 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 8 ارديبهشت 1401

توضیحات

«وسائل الشيعه» از كتب معتبر جهان تشيع و حاصل زحمات شيخ حر عاملي(ره) مي باشد كه به نقل روايات معصومين عليهم السلام پرداخته است. ويژگي اين كتاب عنوان بندي و فصل بندي روايات است كه رجوع به آنها را سهل و آسان مي كند. كتاب «جهاد النفس» يكي از فصول اين مجموعه ارزشيمند است كه با بهره مندي از بيش از نهصد حديث ناب؛ طريق ايصال الي الله را به طالبان حقيقت و تشنه كامانِ اخلاق اسلامي رهنمون مي شود. اين مجموعه در يكصد و يك باب؛ وجوب جهاد با نفس و رعايت تقوي الهي و تواضع در مقابل ذات اقدس الهي را تشريح كرده است كه به همت آقاي علي افراسيابي به فارسي ترجمه شده است.

معرفی تصویری کتاب جهاد با نفس وسائل الشیعه:

 

گزیده ای از متن کتاب جهاد با نفس وسائل الشیعه:

در وصیت امیر المؤمنين به فرزندش محمد بن حنفیه آمده است که حضرت فرمود:

ای پسر دلبندم! چیزی را که نمی دانی مگو بلکه هر چیزی را هم که می دانی بر زبان میاور زیرا خداوند بر تمامی اعضای تو اموری را واجب ساخته که بوسیله آنها در روز قیامت بر علیه تو حجت و دلیلی می آورد و از تو درباره آنها می پرسد و آنها را پند و نصیحت نموده و بیم داده و ادب آموخته و رها وانگذارده پس فرموده است: «از آنچه که به آن علم و آگاهی نداری پیروی مکن زیرا از گوش و چشم و دل سؤال می شود»

و فرمود: «هنگامی که آن را با زبانهای خود فرا می گرفتید و آنچه را که به آن علم و آگاهی نداشتید با دهانهاتان میگفتید و این را سهل می شمردید در حالی که در نزد خدا بسی بزرگ است،.»

سپس اعضاء و جوارح را به عبادت و فرمانبرداری خود فرا خوانده و فرموده: «ای ایمان آورندگان رکوع و سجده کنید و پروردگارتان را بپرستید و عمل خیر انجام دهید امید است که به رستگاری برسید» این پرستش خداوند و انجام خیر فریضه ای است که بر تمامی اعضا واجب گشته است.

و فرمود: «سجده گاهها از آن خداست پس همراه با خدا، هیچ کس دیگری را نخوانید،» مراد از سجده گاهها، صورت و دو دست و زانوها و دو انگشت بزرگ پا است و فرمود: «و نمی توانید شهادتی را که گوشهاتان و دیدگانتان و پوستهایتان بر علیه شما می دهند را پنهان سازید.» مراد از پوستها در این آیه عورتها است.

صفحه 23 کتاب جهاد با نفس وسائل الشیعه

بخشی دیگر از کتاب جهاد با نفس:

امام سجاد فرمود: همانا که منافق دیگران را از کار زشت باز می دارد ولی خود باز نمی ایستد و به چیزی امر می کند که خود انجام نمی دهد و هنگامی که برای نماز به پا می ایستد به حالت اعتراض است. - راوی گوید:۔ عرض کردم: ای فرزند رسول خدا! حالت اعتراض چگونه است؟

حضرت فرمود: یعنی به دور و بر خود نگاه می کند. و هنگامی که به رکوع رود گویی شتری است که زانو زده است (یعنی رکوع وی با تعظیم پروردگار همراه نیست)، شب میکند در حالی که همه همتش خوردن غذای شبانه است و حال اینکه روزه دار نبوده و ناشتا خورده است

و صبح می کند در حالی که همه همتش خوابیدن است و حال اینکه شب زنده داری نکرده است، اگر با تو سخن گوید به تو دروغ می گوید و اگر او را در کاری امین گردانی به تو خیانت می کند و اگر حضور نداشته باشی از تو غیبت میکند و اگر به تو وعده دهد به وعده اش وفا نمیکند.

صفحه 221 کتاب جهاد با نفس وسائل الشیعه

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

[آيت الله بهجت رحمة الله] : هر روز سعي کنید يك حديث از كتاب جهاد النفس را مطالعه كنيد و سعي كنيد به آن علم نماييد بعد از يكسال خواهيد ديد كه حتماً عوض شده ايد؛ مانند دارويي كه انسان مصرف كند، و بعد از مدتي احساس بهبودي مي كنيد. [آيت الله بهجت رحمة الله]

کاربر مهمان

متن کتاب جهاد با نفس رو دارید

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس
-->