فروش ویژه کتاب «الغارات» - با مقدمه استاد پناهیان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 880000 ریال
قیمت برای شما: 792,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 5 تير 1401

توضیحات

کتاب "ریحانه بهشتی یا فرزند صالح" به قلم سیما میخبر و با همکاری جمعی از خواهران حوزه علمیه می باشد که در قطع رقعی و جلد شومیز با طراحی جلد زیبا در 260صفحه توسط انتشارات نورالزهرا(س) به چاپ رسیده است.این کتاب برنامه های اخلاقی، عبادی و پزشکی و همچنین تغذیه قبل از بارداری تا پایان شیردهی را به در اختیار زوج های جوان قرار می دهد.

درباره کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح:

همسران (زن و شوهر) لازم است كه در هنگام ازدواج فكر كنند براي چه ازدواج مي كنند؟ براي چه فرزندي مي خواهند؟ چگونه فرزندي ميخواهند؟ اين كتاب با استناد به روايات و آيات قرآني در صدد ارائه پاسخ هاي منطقي و منطبق با شريعت اسلامي به اين پرسش هاست اسلام براي زن دنياي بسيار زيبا ايجاد كرده است. دنيايي كه همه افراد آن بايد به مادر احترام گذاشته و تعظيم كنند. حتي اقدامي فراتر از پدر، چرا كه پيامبر صلي الله عليه و‌آله سه بار دستور به احترام مادر داد و سپس احترام پدر را امر نمود.... در اين متن از ابتداي ازدواج تا مرحله بارداري دوران بارداري، زايمان، شيردهي و تربيت فرزند با خواننده خواهد بود و نكاتي را به وي آموزش مي دهد.

این کتاب در هفت فصل دسته بندی شده است که عناوین هر فصل به ترتیب عبارتند از: همسرگزینی، آمیزش، دوران بارداری، وضع حمل، نوزاد، شیردهی، نکات تربیتی

ویدئو معرفی کتاب ریحانه بهشتی:

چند نکته برای آشنایی بیشتر خوانندگان:

1- این کتاب با نگرش روایی تنظیم شده است هر چند که در مواردی از دانش بشری بهره جسته اند.

2- همه موارد نقل شده از پیشوایان دینی، در حد توصیه و پیشنهاد است و حالت الزام و تکلیف ندارد.

3- کسانی از این توصیه ها بهر می برند که نسبت به تکالیف دینی خویش، اعم از انجام واجبات و پرهیز از کارهای حرام و دوری از مال حرام، التزام عملی و مستمر داشته باشند.

4- به خواننده این کتاب با تأکید سفارش می شود که هنگام به کار بستن توصیه ها حالت متوسط بین بیم و امید داشته باشد. نه آنچنان مغرورانه، تحقق خواسته هایش را بپندارد و نه از روی ناامیدی و با حالت تحمیلی رفتار کند.

5- باید به هر یک از توصیه ها، همانند نسخه پزشک، کاملا بر طبق دستور و در زمان تعیین شده رفتار شود.

6- در اجرای توصیه ها، حد اعتدال رعایت شود.

7- به کار بستن توصیه ها نیازمند آرامش روحی و رضایت وجدانی و درونی است. یعنی عمل به توصیه ها با حالت اکراه، ناخرسندی، اجبار و تکلف، چه بسا مضراتی بیش از منفعت آن در پی خواهد داشت.

8- از فواید جنبی بعضی از توصیه ها مثل ادعیه و اذکار، مراقبت جدی نسبت به اعمال و گفتار و حالات خویش و کنترل فکر و خیال است که نتیجه آن در امان ماندن از انحراف و کج اندیشی و رفتار ناشایسته است.

9- مخاطبان این کتاب بسته به نوع مطالب سه دسته اند:

        الف) فقط زنان

        ب) فقط مردان

        ج) هم زنان و هم مردان

10- آز آنجا که احادیث ذکر شده در متن، احکام شرعی (حلال و حرام) نیست و اصل دین را مطرح نمی کند لذا سند آن ها بررسی نشده است.

11- انجام ندادن موارد ذکر شده به معنای مشکل قطعی و خدای ناکرده به وجود آمدن فرزند ناصالح و یا ناقص نیست. آنچه از همه لازم تر و ضروری تر می باشد «انجام واجبات و ترک محرمات» است.

12- مواردی که خوراکی و یا انتخاب زمان خاص برای عمل زناشویی، عامل ناقص الخلقه بودن یا عامل سعادت بزرگی فرزند معرفی شده قطعا تمام علت نبوده و عوامل دیگری می تواند مانع گردد.

در بخشی از کتاب ریحانه بهشتی می خوانیم:

علائم و نشانه های بارداری

الف) علائم فرضی بارداری

۱. قطع قاعدگی معمولا اولین و رایج ترین علامت بارداری، قطع قاعدگی یا عادت ماهانه است از این رو به همه زنان متأهل توصیه میشود که در صورت قطع قاعدگی حتما به مرکز بهداشتی - درمانی مراجعه نمایند.

۲. تهوع با استفراغ یا بدون استفراغ زنان باردار در این دوران معمولا دچار تهوع و استفراغ می شوند که بیشتر در اوایل روز، ظاهر و پس از چند ساعت رفع می شود. این حالت در اوایل بارداری ایجاد می شود که خود به خود تا اواخر سه ماهگی از بین می رود.

۳. تکرر ادرار و ممکن است در سه ماهه اول بارداری، زن باردار تکرر ادرار داشته باشد که با افزایش سن بارداری کاهش می یابد. این علامت در انتهای حاملگی مجددا ظاهر می شود. مادر باید توجه داشته باشد که در صورت مشاهده هر نوع ناراحتی دیگری به مراکز بهداشتی - درمانی مراجعه نماید.

صفحه 63 کتاب

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

عالی

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس
-->