مسابقه کتابخوانی (عسل مثل یه قصه) + همراه با جوایز نقدی حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی (عج)

مولف (پدیدآور) :

علامه علی کورانی عاملی


قیمت پشت جلد: 3800000 ریال
قیمت برای شما: 3,420,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 28 آبان 1401

توضیحات

کتاب فرهنگ موضوعی احادیث امام زمان (عج) به قلم استاد علی کورانی عاملی و ترجمه شده توسط حسن نایینی توسط انتشارات جمکران به چاپ رسیده است.

آشنایی بیشتر با کتاب ارزشمند فرهنگ موضوعی احادیث امام زمان (عج):

«فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی عج» شامل ۴۰ فصل بوده و دسته بندی کاربردی و منظمی دارد. به نحوی که می تواند برای محققان و مشتاقان در موضوعات آخرالزمانی و موعودشناسی، بسیار کارآمد باشد.

نویسنده به ابعاد و موضوعات جدیدی در ارتباط با مهدویت و موعود به صورت جداگانه پرداخته و مثلا یک فصل را به نقش عراق در آخرالزمان و یک فصل را به موضوع شام و احادیث و مطالب مرتبط با آن پرداخته است. این کتاب بر مبنای احادیث شیعی بود و از احادیث اهل سنت به عنوان مؤید و مکمل مباحث استفاده شده است.

استاد على کورانى عاملى، روحانی شیعه اهل لبنان و پژوهشگر تاریخ اسلام و مهدویت، متولد ۱۹۴۴میلادی و اهل جبل عامل (جنوب لبنان) است. او به تشویق «آیت الله سید عبدالحسین شرف الدین» دروس حوزوى را آغاز کرد و در سال ۱۹۵۸م، به نجف اشرف هجرت کرد و پس از طی مقدمات و سطح، در درس خارج «آیت الله خوئى» و «شهید سیدمحمدباقر صدر» حاضر شد.

وی پس از آن، آثار و خدمات متنوعی در فرهنگ شیعی ارائه داده است که یکی از آن ها کتاب «فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی عج» است. این کتاب ابتدا به زبان عربی و در لبنان به چاپ رسید. سپس به قلم حسین نائینی و تحت اشراف مولف به فارسی ترجمه و تکمیل شد.

 
 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس