السلام علیک یا اباعبدالله... / فروش ویژه انواع کتب با موضوع اربعین و امام حسین حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب قصه های دور کرسی (مجموعه 6 جلدی)

مولف (پدیدآور) :

اعلایی سید ابراهیم


قیمت پشت جلد: 3600000 ریال
قیمت برای شما: 2,160,000 ریال 40 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 26 فروردين 1402

توضیحات

یادش به خیر، آن زمان‌هایی که شما بچه‌ها هنوز این دنیا را ندیده بودین وسیله‌ای وجود داشت به نام کرسی. آخی یادش به خیر چقدر دور کرسی می‌نشستیم و به قصه‌های جذاب مامان‌بزرگ بابابزرگمان گوش می‌دادیم. کتاب‌های "دور کرسی" هم مجموعه‌ای است 6 جلدی شامل تمام اون داستان‌هایی که برای ما دور کرسی تعریف کردند.

داستان‌های قشنگ فقط یک بخش کوچکی از این کتاب هست، چرا که کلی عکس قشنگ و رنگ‌آمیزی هم داخل کتاب آورده شده است. مجموعه "دور کرسی" شامل داستان‌هایی جذاب و کهن مناسب کودکان و نوجوانان می‌باشد.

برای تهیه هر یک از کتب می‌توانید به همکاران ما در ایتا به شماره 09907631200 در ارتباط باشید.

معرفی مجموعه کتاب های دور کرسی:

در میان همه اقوام و ملل، داستان‌های کهن از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار است. ملت ایران که یکی از کهن‌ترین ملل دنیاست، داستان‌ها و افسانه‌های ارزشمندی را در درون خود نهفته دارد.

از طرفی، کودکان از طریق داستان‌ها و افسانه‌ها با حقیقت‌های زندگی آشنا می‌شوند و تجربه‌های آن را به کار می‌بندند. تأثیرپذیری از شخصیت‌های قصه، تقویت قدرت فهم و بیان، پرورش خلاقیت و افزایش دامنه واژگان از مهم‌ترین فواید قصه برای کودکان است.

داستان، مهارت‌های کلامی کودکان را بهبود می‌بخشد و عقاید خوب را جایگزین انحرافات ذهنی می‌کند.

این دسته از داستان‌ها که از دیرباز ارزش و جایگاه ویژه‌ای در ادبیات ما داشته است، می‌تواند بسیار پندآموز باشند. در این مجموعه، پندها اجتماعی و روش زندگی بیان شده، خوبی‌ها و بدی‌ها نشان‌داده‌شده و هر کس به سزای اعمال بدش رسیده است.

عموماً کتاب‌هایی که در قالب افسانه و باشخصیت‌های تخیلی ساخته‌وپرداخته می‌شوند، حاوی ارزش‌های بزرگ اخلاقی و پندهای متفاوت برای زندگی روزمره می بشد. گاه این پندها از زبان حیوانات و گاهی انسان‌ها به شیوه‌ای جذاب و ماندگار بیان شده است.

ما کوشش کرده‌ایم که این داستان‌ها را با نقاشی‌های هدفمند و با استفاده از رنگ‌های زنده و جذاب و به کمک کارشناسان مربوطه و نیز بهره‌مندی از هنر بومی همین آب‌وخاک تقدیم علاقه‌مندان کنیم. باشد که مقبول افتد.

مجموعه 6 جلدی دور کرسی شامل کتاب‌های قصه‌های دور کرسی 1، دور کرسی 2، مثنوی معنوی، کلیله‌ودمنه، مرزبان‌نامه، قابوس‌نامه است.

برشی از مجموعه دور کرسی:

طوطی این چه حالتی است؟ چرا این‌طور شد؟ تو که مرده بودی؟ ولی حالا بالای درخت هستی و می‌توانی پرواز کنی به من بگو چه اتفاقی افتاد؟ این حیله را از که یاد گرفتی من که پیغام تو را رساندم تو هم به من راست بگو!

طوطی گفت شما انسان‌ها از سخنان دیگران پند نمی‌گیرید. این‌همه از کتاب‌های مذهبی مثل قرآن و نهج‌البلاغه و سخنان بزرگان و مطالب خوب می‌شنوید؛ اما پند نمی‌گیرید؛ ولی ما طوطی ها از یکدیگر پند می‌گیریم به‌خاطر اینکه سال‌ها به من خدمت کردی و تو را دوست دارم و امانت‌داری کردی و پیغام مرا رساندی، من هم راستش را به تو می‌گویم:

پیغامی که من به تو گفتم شرح زندانی بودن خودم بود. من از آنها چاره خواستم. آنها هم به من با این کارشان یاد دادند که باید سکوت کنم علت گرفتاری من حرف‌زدن زیاد و شیرین‌سخنی کردن است.

آنها گفتند که راه نجات من «سکوت» است. اینکه آن طوطی‌ها بی‌هوش شدند جوابشان بود؛ یعنی تا وقتی فکر آب‌ودانه باشی و تا وقتی شکار باشی شکارچیان قصد جان تو را می‌کنند. اگر چنگ‌ودندان نداری و در بند و قفس گرفتاری، باید کاری کنی که دیگران طمعشان را از تو ببرند؛ آنگاه آزاد می‌شوی هرکسی به‌خاطر زبانش و یا زیبایی‌اش در بند است.

من از آنها یاد گرفتم به خود لرزیدم و افتادم و آنگاه تو مرا آزاد کردی و اکنون آزادی خود را مدیون طوطی‌های هند هستم.

 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس