فروش کتاب های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با تخفیف ویژه (به مناسبت دومین سالگرد) حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1100000 ریال تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 9 شهريور 1400

توضیحات

 زمانی که معاویه خود را به عنوان خلیفه دمشق معرفی کرد شروع به فتنه در شهرهای تحت ولایت امیرالمومنین کردند.

 معاویه گروهی از افراد خونخوار را مامور کردند تا افرادی را اجیر کرده تا دست به قتل و غارت بزنند و پیر و جوان را بکشند تا حکومت حضرت را تضعیف سازند که کتاب الغارات توصیف سال غارت های معاویه است و هم اکنون می توانید از سایت کتاب قم آن را تهیه کنید

معرفی کتاب الغارات در قالب ویدئو:

 

مولف کتاب الغارات کیست؟

محدث بزگوار ابراهیم بن محمد ثقفی از بزرگان علما و روایان گرانقدر شیعه است که همگان او را به دیانت شجاعت، صراحت، امانت ستوده اند و از عظمت و مقام او سخن گفته اند و او را مورد اطمینان و ثقه دانسته اند.

 

پیشنهاد کتاب: مفتاح الصالحین

برای خرید کتاب های دعا و زیارت همراه با چاپ یادبود برای اموات بر روی لینک بالا کلیک کنید.

 

پیشنهاد کتاب: سلوک الصالحین

اهمیت کتاب الغارات:

از شرح حال ثقفی بر می آید که نوشته ها و آثار و تالیفات وی در عصر خودش مورد توجه راویان و محدثان بوده است.مولفان و مصنفان در آثار خود از کتب وی استفاده می کردند شخصیت علمی او نزد دانشمندان و مؤلفان بی غرض محرز بوده است ثقفی در کوفه بسیار مشهور و مردم به او احترام می گذاشته اند، آثار علمی و حدیثی او در میان جامعه جای خود را باز کرده و محافل مختلف به وی عنایت داشته اند، او در کوفه و اصفهان مجلس املاء حدیث داشت و افراد زیادی از وی استفاده کردند.


ثقفی طبق عرف آن روزها کتاب ها و آثار خود را بر شاگردان قرائت می کرد، جلسات تدریس او در کوفه مشهور و پر جنب و جوش بود، یکی از تالیفات او کتاب معروف «الغارات» بود که از همان قرون اولیه اسلامی مورد توجه و عنایت محدثان و محققان قرار گرفت و مؤلفان در نوشته های خود از آن استفاده کرده و به آن استناد نموده اند. و نسخه هائی از آن در کتابخانه های بغداد و سایر اماکن محفوظ بود.


ابن ابی الحدید شارح نهج البلاغه در مطاری کتاب ارزنده خود از این کتاب سود برده و مطالب را در کتاب جاودانی خود آورده، و از علمای شیعه نیز مرحوم مجلسی در کتاب مشهور خود بحار الانوار و شیخ حر عاملی و دیگران هم در آثار خود از آن کتاب استفاده نموده اند، کتاب الغارات یکی از کهن ترین متونی است که از قرن سوم هجری به جای مانده است و ما را با صدر اسلام ارتباط میدهد.


مرحوم محدث ارموی در تحقیقات خود پیرامون کتاب غارات می گوید: مقصود مؤلف غارات در تدوین این کتاب اشاره به حملات وحشیانه و غارتها و کشت و کشتارها در ولایات و شهرهای زیر فرمان امیر المؤمنين  می باشد و از این جهت نام آن را غارات گذاشته و اسم با مسمی بسیار مناسبت دارد، مطالبی که در این کتاب نقل شده است اغلب در همین موضوع می باشد، و داستانهای دیگری به تناسب نقل می کند و پاره از حوادث آن روز را هم در کتاب خود آورده است.
قبل از ثقفی چند نفر از علماء و محدثان مانند ابو مخنف لوط بن یحیی و... هر کدام کتاب هایی در موضوع غارات معاویه و حملات وحشیانه او به شهر های مختلف  تحت امر حضرت علی نوشته اند.

کتاب الغارات صفحه 19

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

الغارات نوشته اقای عطاردی و از انتشارات عطارد. ممنون بابت قرار دادن این کتاب تاریخی

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس